Biografia

Pianista, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Urodzony 10 kwietnia 1972 roku w Janowie Lubelskim. Absolwent cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego na wydziale pedagogika artystyczna, kierunek muzyka. W 1993 przeprowadził się do Gliwic gdzie pracuje jako instruktor w Młodzieżowym domu Kultury.

Od lat występuje na polskiej scenie muzycznej, kojarzony przede wszystkim z muzyką rockową. Współzałożyciel takich grup jak VAN HOLTZ i POOBIEDZIE.

W latach 2009 - 2010 klawiszowiec w zespole LESZEK FALIŃSKI BAND, z którym zagrał na festiwalu "KU PRZESTRODZE" poświęconemu pamięci Ryszarda Riedla. W lutym 2010 rozpoczął pracę nad swoim autorskim programem "Tak już jest...", do którego zaprosił saksofonistę Jarosława Woszczynę, znanego ze współpracy z takimi wykonawcami jak DAAB, T.LOVE, Renata Przemyk i inni.Od września 2011 rozpoczął także współpracę z zespołem bluesowo - rockowym HIGHWAY, z którym zajął II miejsce na Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu. W 2013 roku koncertuje również z kwartetem smyczkowym.

 

Najbliższe koncerty

Brak wydarzeń
Darek Koszałka - Wszelkie prawa zastrzeżone