Highway

koncert highway6

SOUTHERN ROCK ZE ŚLĄSKA – Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejkę na najwyższych obrotach!!! 

Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku. Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA. Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie 4 wydawnictwa płytowe ( w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą. 

Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon – Czechy, Olsztyński Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Tyski Festiwal im. R. Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, …) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych. Zespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów ( Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach ( Nico Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Leszek Cichoński,…). 

Ostatnia płyta studyjna zespołu pt. „AUTOSTRADA”, w ankiecie kwartalnika Twój Blues uplasowała się na 2 miejscu w kategorii PŁYTA ROKU, a w ankiecie internetowego forum Okolice Bluesa wygrała w tejże kategorii. Płyta ta została również dobrze przyjęta przez fachową prasę muzyczną (Twój Blues, Teraz Rock). Zespół ma na swoim koncie równieŜ dwa teledyski (do utworów 

BŁOGI STAN oraz ŚLĄSKIE DZIECKO). W roku 2010 ukazało się wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa 2” , zawierające utwórzespołu Highway – „Taki Dzień”. 

Rok 2011 to czas dziesięciolecia działalności zespołu. Z tej okazji we wrześniu odbył się uroczysty koncert pt. „HIGHWAY & Przyjaciele”, który wydany został na pierwszym DVD zespołu. Highway, to nieustannie rozwijająca się twórcza maszyna. 

Działamy prężnie, pracujemy, tworzymy i koncertujemy. 

Najbliższe koncerty

Brak wydarzeń
Darek Koszałka - Wszelkie prawa zastrzeżone